Odlievanie kovu

KURZ PRE POKROČILÝCH

Na kurze odlievania sa zoznámite s dvoma technikami odlievania kovu a to odlievanie do sépie a odlievanie do stratenej formy. Základom je liatie kovu do dutiny formy, pri ktorom vznikne kovový odliatok.

Odlievanie do sépie je jednoduchá technika, pri ktorej sa forma vytvára zo sépiovej kosti. Sépiová kosť je prírodný materiál so špecifickou štruktúrou, ktorá dodáva vzniknutým odliatkom zaujímavú štruktúru povrchu, dobre využiteľnú pri tvorbe jedinečných šperkov.

Pri odlievaní do stratenej formy sa na model vytvorí jednorazová sadrová forma, z ktorej model pri výpale vyhorí a vznikne dutina na odliatok. Pri tejto technike využijeme 2 druhy modelov: 1 hotový predmet neveľkých rozmerov – prírodný (konárik, kvety, šiška…) alebo umelý – plastové predmety ( drobné hračky z kinderka, topánočky bábik…) 2 vymodelovaný z vosku vytvorený podľa vlastného návrhu.

Následne budeme odliatky opracovávať a dotvárať, pomocou klasických zlatníckych techník, do finálnej podoby jedinečných šperkov.

Aké sú typy týchto kurzov

}

Týždenný denný

5 dní / 30 hodín
255 Eur

}

Týždenný večerný

5 dní / 22,5 hodín
225 Eur

Termíny kurzov a cena

Momentálne nie je vypísaný žiadny kurz v tejto kategórii.

Ako kurz prebieha

Podľa časového rozsahu kurzu sa vyrábajú 3-5 rôzne druhy šperkov (prívesok, prsteň a náušnice). Koncepcia výučby je stanovená tak, že lektor vysvetlí a názorne ukáže postup a techniky potrebné k výrobe šperkov. Dizajn a kresebný návrh si každý vytvorí podľa svojich predstáv. S výtvarným spracovaním a možnosťami technologického postupu lektor ochotne poradí. K dispozícii je množstvo obrazovej literatúry o umeleckom šperku, ktorá vás môže inšpirovať k výrobe unikátnych originálov pre seba alebo vašich známych.

V cene kurzu je lektorovanie, medené a mosadzné plechy, strieborná spájka, 5 ks listov do lupienkovej pílky (denný kurz), 3 ks (večerný kurz a víkendový kurz), brúsne papiere, zlatnícke náradie a pomôcky. V prípade záujmu je možné zakúpiť si priamo na kurze strieborný plech, drôt a uzávery na náušnice. Taktiež si budete môcť dokúpiť spotrebný materiál ako napr. náhradné listy do pílky a vrtáky.

Informácie k platbe

Záloha a úhrada platby

Platba pozostáva zo zálohy na záväzné zapísanie sa do kurzu 50,-€ a zvyšnej sumy. Zálohu je potrebné uhradiť čo najskôr po mailovom potvrdení o zapísaní na kurz. Najneskôr však 14 kalendárnych dní po potvrdení prihlásenia. Zvyšná suma sa platí pri nástupe na kurz,
alebo na č.účtu: SK53 1100 0000 0029 3500 9157 V špecifických prípadoch je možné uradiť kurz/kurzy na splátky. Pri úhrade platby uveďte prosím v poznámke vaše PRIEZVISKO.

Záloha, vratnosť zálohy a storno poplatky

Záloha je vratná v plnej sume pri odhlásení sa najneskôr do 21 kalendárnych dní pred začiatkom vybraného kurzu. Pri odhlásení 20 až 14 kalendárnych dní pred začiatkom kurzu bude vrátené 50% zo zálohy. To je 15,-€. Po uplynutí tohto obdobia, alebo pri nenastúpení na kurz sa záloha nevracia. Vaša záloha neprepadá, ale dá sa použiť na akýkoľvek kurz Akadémie šperku v tom kalendárnom roku, v ktorom bol kurz objednaný. Pri prehlásení sa na iný termín kurzu (v prípade ak je voľný), sa záloha automaticky presúva na novo vybraný kurz. Kurz je v každom prípade prenosný, môže vás nahradiť aj iná osoba.

V prípade prerušenia účasti na kurze, počas trvania kurzu, sa suma nevracia v hotovosti, ale je po dohode možná náhrada v inom termíne, do pol roka od zakúpenia kurzu.

V prípade neuplatenia si náhradného temínu sa zvyšná suma nevracia.

Ďaľšie dôležité informácie

Spôsob učenia

V priebehu kurzov sa pracuje na viacerých témach a druhoch šperku. Vyrábajú sa prstene, náušnice, prívesky, alebo brošne. Používa sa v hlavnej miere kov a to mosadz, meď a striebro. Kapacita je 3 až 7 ľudí na 1 kurz.

Náradie a materiál

Náradie aj materiál (okrem striebra) je súčasťou kurzovného.

Čo si treba priniesť

Na kurz si nie potrebné nič doniesť, čo je v spojitosti s prácou. Kurzisti si zabezpečujú stravu. Pribaľte si dobrú náladu, krátke nechty a chuť do tvorivej práce.

Čo si netreba priniesť

V priestoroch ateliéru je možnosť používania chladničky, rýchlovarnej kanvice, mikrovlnky, variča a kávomatu s kávou (dolce gusto). K dispozícii je na zapožičanie pracovná zástera.

Lektor

V priebehu kurzov sa pracuje na viacerých témach a druhoch šperku. Vyrábajú sa prstene, náušnice, prívesky, alebo brošne. Používa sa v hlavnej miere kov a to mosadz, meď a striebro. Kapacita je 3 až 7 ľudí na 1 kurz.

Informácie k certifikátom

Po absolvovaní každého kurzu, obdrží absolvent spomienkový ŠPERCIFIKÁT, ktorý obsahuje údaje o názve kurzu, dátumoch a počte hodín absolvovania kurzu a podpisy lektora a organizátorov kurzu. Certifikát neslúži ako doklad na puncový, alebo živnostenský úrad, k založeniu riadnej živnosti zlatník – klenotník, ani k obchodovaniu s drahými kovmi. Kurzy nie sú akreditované ministerstvom školstva SR. K dosiahnutiu odborného vzdelania s výučnym listom zlatník klenotník, je potrebné aspoň dvojročné večerné štúdium na odborných školách, ktoré túto formu ponúkajú. Kurzy Akadémie šperku sú určené pre verejnosť ako záujmová, kreatívna činnosť, ktorá má rozvíjať manuálne zručnosti a obohatiť človeka o poznanie sféry umeleckého šperku.

Miesto konania kurzu a spôsob dopravy

VŠVU - Vysoká škola výtvarných umení

VŠVU – Vysoká škola výtvarných umení
Ateliér kov a šperk / č. dverí 368
Drotárska cesta 44
811 02 Bratislava – Staré Mesto
www.vsvu.sk

  • Trolejbusy: 203 a 207 zastávka Búdková
  • Autobus: 41 z Hlavnej stanice, zastávka Prvosienková (zastávka je na znamenie)

VŠVU – Vysoká škola výtvarných umení

Ateliér kov a šperk / č. dverí 368
Drotárska cesta 44
811 02 Bratislava – Staré Mesto
www.vsvu.sk

Trolejbusy

203 a 207 zastávka Búdková

Autobus

41 z Hlavnej stanice, zastávka Prvosienková (zastávka je na znamenie)

Ako vám môžeme pomôcť?

Zavolať